Na co najczęściej przeznaczamy kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest jednym z najczęściej przez nas zaciąganych. Jego wielką zaletą jest to, że nie jest celowy – bank nie wnika, na co potrzebujemy gotówki. Oznacza to, że możemy przeznaczyć go na dowolny cel.

Każdy ma inne potrzeby oraz marzenia – pieniądze zaś pomagają nam je realizować. Z tego też powodu bardzo chętnie decydujemy się na kredyty – m.in. gotówkowe. Stanowią one jeden z najpopularniejszych produktów bankowych i są w ofercie wielu banków. Ciekawi Cię, na co zwykle zapożyczają się Polacy? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Samochód. Kupując auto, możesz wybrać albo kredyt samochodowy, albo właśnie gotówkowy. Obie opcje mają swoje plusy – gotówkowy możesz wydać na dowolny cel, a autokredyt jedynie na zakup samochodu. Ubezpieczenie, opony itp. musisz sfinansować z innych środków. Ponadto przy kredycie gotówkowym jest mniej formalności.

Wakacje. Każdy potrzebuje przerwy od pracy, dlatego też nic dziwnego, że chętnie zadłużamy się na wakacje. Szybko spłacamy kredyt, a dobra energia i wspomnienia zostają na długo.

Wesele. Zorganizowanie ślubu oraz wesela to spory wydatek dla większości par. Zwykle pożyczamy na ten cel od rodziców lub właśnie w banku, gdyż lista wydatków jest naprawdę długa!

Remont, wyposażenie. Wiele planów wiążemy także z remontem mieszkania lub domu, ale zwykle szkoda nam pieniędzy. Remont pochłania sporo środków, a zwykle nawet więcej, niż zakładaliśmy.

READ  Najpopularniejsze produkty bankowe – TOP 3