Jakie kredyty zaciągamy najczęściej?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kredytów – m.in. gotówkowy, samochodowy, hipoteczny itd. Polacy często decydują się na te produkty bankowe – poniżej przeczytasz, które kredyty zaciągamy najczęściej.

Jeśli planujesz poważny zakup, ale brakuje Ci gotówki, możesz rozważyć zaciągnięcie kredytu lub pożyczkę. Zwykle potrzebujemy wsparcia finansowego, aby kupić wymarzone mieszkanie lub dom, nowy samochód czy wakacyjny wyjazd, zrobić remont albo kupić nowy sprzęt.

Kredyt gotówkowy. Jego zaletą jest to, że nie musisz informować banku, na co przeznaczysz pożyczoną gotówkę. Możesz spożytkować ją na dowolnie wybrany cel – m.in. podróż dookoła świata, organizację wesela, remont kuchni czy nawet zakup samochodu. Bank nie wnika w Twoje potrzeby i nie wymaga żadnych wyjaśnień.

Kredyt samochodowy. Jednym z najchętniej wybieranych kredytów jest także tzw. autokredyt. Pożyczone środki możesz przeznaczyć jedynie na zakup samochodu – cel jest jasno określony. Nie możesz, nawet części, spożytkować inaczej. Zaletą jest jednak to, że może to być zarówno auto nowe, jak i używane.

Kredyt hipoteczny. Każdy marzy, aby mieć własne mieszkanie lub dom. Jeśli nie mamy gotówki na własne cztery kąty, wybieramy się po kredyt hipoteczny. Wcześniej warto sprawdzić swoją zdolność kredytową oraz porównać oferty kilku banków.

READ  Płatność przelewem na telefon. Poradnik