przelew na telefon

Płatność przelewem na telefon. Poradnik

W dzisiejszych czasach, dzięki rozwojowi technologii, dostępnych jest wiele metod płatności. Jedną z nich, zdobywającą coraz większą popularność, jest przelew na telefon. Ta metoda płatności jest szybka, wygodna i bezpieczna. Dowiedz się o niej więcej.

Na czym polega płatność przelewem na telefon?

Przelew na telefon to metoda płatności, która pozwala przesyłać pieniądze bezpośrednio na numer telefonu odbiorcy, zamiast tradycyjnego numeru konta bankowego. Wystarczy znać numer telefonu osoby, której chcemy przesłać pieniądze – obie strony muszą też korzystać z tej opcji.

Z tej formy płatności mogą korzystać klienci większości banków, którzy mają dostęp do bankowości internetowej lub mobilnej. Wystarczy, że zarówno nadawca, jak i odbiorca płatności mają zarejestrowane swoje numery telefonów w odpowiednim serwisie swojego banku.

Środki trafiają na konto błyskawicznie. To świetny sposób zapłaty, który jest często wybierany obok BLIK-a, jeśli nie mamy możliwości zapłacić kartą czy telefonem za produkt czy usługi – m.in. za manicure, u fryzjera czy za kawę na mieście.

Zalety płatności przelewem na telefon

  • Szybkość. Płatność jest realizowana niemal natychmiastowo.
  • Nie musisz znać numeru konta odbiorcy, wystarczy jego numer telefonu.
  • Bezpieczeństwo. Płatności są szyfrowane i chronione przez dany bank.
  • Dostępność. Możesz dokonywać płatności gdziekolwiek jesteś, wystarczy dostęp do aplikacji bankowej.

Jak dokonać płatności przelewem na telefon?

Logowanie do aplikacji bankowej. Wejdź w swoją aplikację bankową na smartfonie. Każdy bank ma dedykowaną apkę.

Wybór opcji płatności. Następnie znajdź opcję przelewu na telefon i wybierz ją. Nie ma znaczenia, że nie znasz numeru konta danej osoby – numer telefonu jest wystarczający, jeśli odbiorca korzysta z tej funkcjonalności.

Wprowadzenie numeru telefonu. Podaj numer telefonu odbiorcy płatności albo po prostu wybierz osobę z księgi kontaktów. Możesz w ten sposób zwrócić pieniądze koleżance za obiad czy mamie za zakupy.

READ  Charakterystyka form rozliczeń dewizowych

Wpisanie kwoty. Wpisz kwotę, którą chcesz przelać wybranej osobie.

Autoryzacja płatności. Potwierdź płatność, używając PIN-u, odcisku palca lub innego sposobu autoryzacji dostępnego w Twoim banku.

Potwierdzenie transakcji. Po wykonaniu płatności otrzymasz potwierdzenie transakcji.

Podsumowanie – wygodnie, szybko i bezpiecznie

Płatność przelewem na telefon to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie szybkość i wygodę. Ta metoda płatności jest coraz popularniejsza i na pewno zyska jeszcze więcej zwolenników w najbliższej przyszłości.

fot. Averyanovphoto / Pixabay