Banki chcą pomagać emerytom

Banki przygotowały specjalną ofertę dla osób starszych. Od tej pory emeryci będą mogli skorzystać z wielu usług za darmo.

 Darmowe konta kierowane do emerytów nie będą oczywiście aż tak atrakcyjne, jak te występujące w standardowej ofercie banków. Zabraknie w nich wielu dodatkowych usług, z których jednak starsi ludzie rzadko kiedy korzystają. Będą mogli natomiast opłacić rachunki, zapłacić za czynsz czy pobrać emerytury. Zrobią to wszystko za darmo.

Podstawowy pakiet usług

Darmowe konta pozwalają mimo wszystko na wiele – na opłacanie wszelkich rachunków, wykonywanie przelewów, wypłacanie gotówki w bankomatach czy regulowanie płatności kartą. Jest tutaj jednak pewien haczyk. Użytkownicy tych kont w ciągu jednego miesiąca będą mogli wykonać wyłącznie 5 przelewów i 5 wypłat w bankomacie. Za każdą następną transakcję zapłacą, czego najbardziej się obawiano. Opłaty nie będą jednak wysokie, bo istnieje prawo, które w takich sytuacjach nie pozwala bankom pobierać większych kwot niż te występujące w standardowej ofercie.

Brak niektórych usług

Czego zabraknie w darmowych pakietach? Między innymi dostępu do wszystkich kart płatniczych czy przydatnych usług kredytowych. Brak możliwości brania kredytów wywołał sporo kontrowersji w rządzie i wielokrotnie omawiano, czy nie ogranicza on praw emerytów. Politycy doszli jednak do wniosku, że w pewnym sensie będzie on dla nich korzystny. Darmowe konto bankowe nie pozwoli właścicielowi na doprowadzenie do debetu czy zaciągnięcie pożyczki, a tym samym uchroni go przed utratą większych środków pieniężnych.

READ  Praca w banku przestaje być atrakcyjna dla Polaków