Porady prawne – osobiście lub online

Codziennie podejmujemy ważne decyzje, które wiążą się z różnymi konsekwencjami, m.in. prawnymi. Są sytuacje, w których warto skorzystać z porady prawnej doświadczonego prawnika – osobiście lub online.

Przygotuj się na spotkanie

Wsparcie prawnika lub radcy prawnego pozwoli uniknąć różnych skutków niewłaściwie podjętych decyzji. Do rozmowy warto też się przygotować. Możesz umówić się na spontaniczne spotkanie, ale niewiele z niego wyniesiesz.

Aby prawnik mógł pomóc, musi znać problem i szczegóły – przygotuj się rzetelnie i merytorycznie. Zapisz wszystkie ważne kwestie i szczegóły, przygotuj teczkę z dokumentami i nie bój się pytać, a wykorzystasz wiedzę prawnika czy radcy prawnego maksymalnie.

Spotkanie osobiście lub e-porada

Nadal najpopularniejszą formą porady prawnej jest spotkanie w biurze kancelarii, ale dużą popularnością cieszą się też porady prawne przez Internet. Można przesłać konkretne zapytanie e-mailem lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie kancelarii.

Ważne, aby zwrócić się do konkretnego prawnika i konkretnej kancelarii – jest wiele portali oferujących porady, ale nigdy nie masz pewności, kto jej udziela. Niezależnie od zlecenia kancelaria zapewnia klientom profesjonalną obsługę na wysokim poziomie – osobiście, przez telefon czy w formie e-porady.

Prawnik wyceni koszt porady i wskaże, jakich jeszcze informacji lub dokumentów będzie potrzebował. Po zaakceptowaniu stawki i dokonaniu przelewu otrzymasz rzetelną poradę prawną. Możliwe jest też udzielenie porady przez telefon. Są sprawy wymagające jednak większego zaangażowania – wtedy rozmowa lub spotkanie może okazać się koniecznością, aby sprawę zakończyć pomyślnie.

Ewelina / pixabay /

READ  Przygotowanie do sukcesji już w dzieciństwie