umowa

W co zainwestować pieniądze? – 3 sposoby

Pierwsze co trzeba wiedzieć o inwestowaniu to to, że nie jest ono pozbawione ryzyka. Ale jak nie zainwestujesz, nie wypijesz szampana. W co najlepiej włożyć pieniądze?

1. Pożyczki społecznościowe – biznes w internecie

Ile zarobisz na pożyczkach społecznościowych? To zależy. Cała zabawa polega na tym, że osoby z nadwyżką finansową pożyczają innym osobom przez specjalną internetową platformę pośredniczącą w transakcji. Zarabiasz na stopie zwrotu.

Gdzie jest haczyk? Wadą jest to, że to przecież lichwa nie ciesząca się pozytywną opinią u społeczeństwa. Poza tym ryzykujesz, że ktoś nie zapłaci i będziesz musiał rozpocząć proces windykacyjny, który także nie gwarantuje dobrego rozwiązania.

2. Lokata i konto oszczędnościowe – pewnie ale nie spektakularnie

Tym sposobem inwestujesz najbezpieczniej. Ale inwestujesz także bez szans na jakiś spektakularny sukces. Działasz bardzo zachowawczo i możesz liczyć najwyżej na maksymalne oprocentowanie 3%. Mimo małych efektów trzeba przyznać, że te produkty gwarantują zysk. Poza tym pieniądze odłożone na lokatę nie będą Cię kusiły, aby wydać je na przyjemności czy głupstwa. Patrząc długoterminowo, lokata to świetna inwestycja, jeśli chcesz na przykład sfinansować w przyszłości studia swojemu dziecku.

Gdzie jest haczyk? – nie wypłacisz odłożonych pieniędzy. Szczególnie w ciągu ustalonego w umowie czasu. Z jednej strony to zaleta, a z drugiej wada, gdy te pieniądze byłyby Ci potrzebne.

3. Giełda – coś dla ryzykantów

Nie licz, że zarobisz na giełdzie szybkie i łatwe pieniądze. Wypada wcześniej przeczytać wiele książek na temat giełdy i po prostu poćwiczyć oraz… stracić niemało. Możesz oczywiście skorzystać z pomocy doradcy.

Gdzie jest haczyk? Pośrednik w inwestowaniu na giełdzie to mniejszy zysk.

A.S., fotos:rawpixel / Pixabay

READ  Rodzaje kont bankowych dla młodzieży i studentów