Realizujecie finansowe postanowienia noworoczne?

W Nowym Roku każdy z nas ma jakieś postanowienia – zrobić prawo jazdy, obronić pracę magisterską, nauczyć się oszczędzać, zmienić pracę itd. Łatwo złożyć deklarację, ale trudniej dotrzymać obietnicy. Jak realizować swoje postanowienia?

Wiele naszych postanowień dotyczy finansów. Według badań aż 75% Polaków planuje wtedy swój domowy budżet na kolejny rok. Mimo to nie zawsze udaje się go zrealizować w 100%. Warto wiedzieć, że są metody pomagające dotrzymać postanowienia noworoczne dotyczące finansów.

Będę oszczędzać. Warto zacząć oszczędzać nawet wtedy, gdy nie mamy długów. Dobrze jest pomyśleć jak najwcześniej o przyszłości i zacząć odkładać część środków jako tzw. finansową poduszkę zapewniającą bezpieczeństwo.

Zacznę zarządzać budżetem. Nie zawsze potrafimy gospodarować naszymi pieniędzmi. Nie zawsze wiemy, ile pieniędzy będzie nam potrzeba w najbliższej przyszłości. Nadwyżki finansowe zwykle wydajemy od razu na przyjemności, zamiast wpłacić je na lokatę lub rachunek oszczędnościowy. Należy więc najpierw określić comiesięczne wydatki, a potem te, które ponosimy nieco rzadziej, np. ubezpieczenie samochodu, wakacje i ferie zimowe na nartach, zakupy związane z początkiem roku szkolnego itd.

Spłacę zadłużenia. Finansowe zobowiązania często spędzają nam sen z powiek. Wiele osób wierzy też, że nowego roku nie można zacząć z zadlużeniem. Wszystkie pożyczkii trzeba wcześniej spłacić. To jedno z najczęściej spotykanych postanowień.

READ  Najpopularniejsze produkty bankowe – TOP 3