karta

Najpopularniejsze produkty bankowe – TOP 3

Wiele produktów bankowych od dawna cieszy się popularnością, inne pojawiają się w ofercie jako odpowiedź na nasze aktualne potrzeby. Wszystkie mają za zadanie ułatwić nam przechowywanie i pomnażanie pieniędzy. Które z nich zdobyły największą popularność? Zobacz nasz TOP 3.

Produkty bankowe pozwalają nam zaoszczędzić czas i wygodnie zarządzać naszymi finansami. Konto osobiste w banku, karta płatnicza czy kredytowa, aplikacje mobilne, ale też lokaty czy kredyty to niezwykle popularne usługi różnych instytucji bankowych.

Konta osobiste i oszczędnościowe
Konto bankowe to standard – ułatwia zarządzenie domowym budżetem, usprawnia wykonywanie przelewów, zakupów itd. Od czasu stworzenia aplikacji mobilnych oraz płatności internetowych cieszy się jeszcze większą popularnością. Wystarczy pobrać aplikację swojego banku, zalogować się i zlecić przelew, sprawdzić stan konta itd. Z kolei konto oszczędnościowe to drugie z najpopularniejszych kont, pozwalające na spokojne oszczędzanie, ale także swobodne korzystanie ze zgromadzonych środków bez utraty odsetek.

Kredyty
Według badań aż połowa Polaków ma kredyt – mogą to być kredyty konsumpcyjne na jakiś cel, np. urlop, remont, szkolenie itd., samochodowy, hipoteczny, konsolidacyjny itd. Banki cały czas poszerzają swoje oferty, gdyż popyt na nie nie maleje. Pomagają zrealizować wymarzony zakup albo spełnić marzenie, a w trudnych momentach podreperować budżet rodziny.

Aplikacje mobilne
Skoro Internet oraz urządzenia mobilne opanowały świat, kwestią czasu były wymyślenie aplikacji mobilnych. To ogromne ułatwienie, komfort oraz oszczędność czasu – zarządzanie pieniędzmi jest dzięki nim znacznie łatwiejsze. Mając aplikację naszego banku, możemy szybko sprawdzić stan konta, czy otrzymaliśmy oczekiwaną wpłatę, zrobić przelew, zapłacić czynsz lub za zakupy i usługi. Bankowość mobilna wciąż się rozwija, umożliwiając nam dostęp do konta z każdego miejsca i o dowolnej porze.

Ewelina, f: PublicDomainPictures / pixabay

READ  Najlepsze lokaty bez konta – grudzień 2022. TOP 3