savings

Najlepsze lokaty bez konta – grudzień 2022. TOP 3

Rosnąca inflacja sprawia, że szukamy sposobów, by oszczędzać, ale też generować zyski. Wiele osób wybiera lokaty bankowe. Szeroki wybór pozwala znaleźć odpowiednią ofertę w zależności od możliwości oraz budżetu.

Nie zawsze mamy potrzebę, by otwierać nowe konto. Jednak wiele osób wymaga tego przed założeniem lokaty bankowej – to dość częsty warunek. Z punktu widzenia banku rachunki osobiste to świetny sposób na zdobycie nie tylko nowych środków bez konieczności wypłacania odsetek od kapitału, ale też pozyskanie nowych klientów. Wszystkie rodzaje lokat bankowych są objęte ochroną ze strony państwowego funduszu gwarancyjnego.

Nie wszystkie oferty wymagające otwarcia rachunku są złym wyborem. Jednak nie dla wszystkich lokata z kontem jest lepsza niż lokata bez konta. W czasach raczej niskiego oprocentowania warto poświęcić trochę czasu na analizę wielu ofert, które wymagają założenia rachunku, bo część jest po prostu opłacalna.

Najlepsza lokata bez konta – jak ją znaleźć?

Poniżej prezentujemy najlepsze lokaty bez konta, które są aktualnie w ofertach banków komercyjnych. Zwracaj uwagę na informacje takie jak oprocentowanie lokaty – jest to jeden z najważniejszych parametrów, sposób założenia lokaty, kwota wymagana do założenia lokaty bankowej oraz czas trwania.

Ranking lokat bankowych bez konta – TOP 3

  • In Bank – Lokata na Start. 8,50% w skali roku. Lokata tylko dla nowych klientów Inbanku. Depozyty gwarantowane są przez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond, do 100 tys. euro. Oferta na 3 miesiące. Kwota: 1000 – 50 000 złotych.
  • Bank Nowy S.A. – NOWYdepozyt 1M WYSOKI PROCENT. 8,40% w skali roku. Oferta tylko dla nowych klientów. Lokatę można założyć jedynie online w ciągu 14 dni od zawarcia umowy rachunku depozytowego, które służy do obsługi lokaty. Oferta na miesiąc. Kwota: 1000 – 10 000 złotych.
  • Bank Nowy S.A. – NOWYdepozyt GWARANTOWANY. 8,30% w skali roku. Lokata tylko dla nowych klientów. Oferta na 3 miesiące. Kwota: 1000 – 100 000 złotych.
READ  Najlepsze lokaty na miesiąc – wysokie stawki

fot. QuinceCreative / Pixabay