Planujesz biznes cukierniczy?

Jeśli planujesz założenie cukierni, sprawdź, jakie elementy wyposażenia są niezbędne. Wiele zależy od rodzaju lokalu, ale jest kilka podstawowych.
Inwestycja w biznes cukierniczy


Dla zwolenników słodkości każda cukiernia to miejsce konieczne do odwiedzenia. Jednak inwestycja w cukiernię jest dość ryzykowna, bo wymaga wielu nakładów finansowych. Wymagany jest talent do pieczenia ciast i przygotowywania innych słodkości, a także umiejętność zarządzania i planowania, m.in. wyposażenia. Elementy te wpływają na jakość pracy i liczbę gości.

Co musi znaleźć się w cukierni?
Przede wszystkim zaplanuj zakup szaf chłodniczych, w których słodkości będą przechowywane, a także będą się pięknie prezentować. Przyda się też wiele gadżetów jak syfon do bitej śmietany, maszyna do przyrządzania lodów, mikser planetarny, profesjonalna sokowirówka, blender itd. Poniżej więcej wskazówek.

Co chcesz serwować?
Zanim zaczniesz uradzać cukiernię, zdecyduj, co chcesz serwować – ciasta, torty, lody, desery na bazie bitej śmietany, sałatki owocowe, soki świeżo wyciskane, kawę? Dużą popularnością cieszą się głównie lokale łączące cechy cukierni i kawiarni. Profesjonalny ekspres to kolejny element wyposażenia, w który trzeba zainwestować.

Często w cukierniach serwowane są też wytrwane wypieki – nie każdy jada słodkości. Kupimy np. kanapkę na chlebie na zakwasie, tartę, śniadanie do szkoły lub pracy. Przeznaczenie lokalu i ustalenia menu to podstawa do planowania zakupów.

Lista sprzętów
Przygotuj listę sprzętów – wysokiej jakości piec, witryny chłodnicze, szafy, blaty i lady, automaty do lodów, blender, akcesoria typu miarki kuchenne, szpatułki, dekorator do tortów i ciast, gofrownica, syfon do bitej śmietany, noże, urządzenie do przygotowywania naleśników, gałkownice do lodów, blaszki, pędzelki, mikser spiralny, młynek rozdrabniający itd. Do lokalu z wypiekami wytrwanymi lista sprzętów i gadżetów będzie nieco dłuższa, dlatego też ważne jest określenie charakteru lokalu.

READ  Bagaż podręczny w Wizz Air się zmniejszy – sprawdź o ile?

KKw, f: