oryginalne tonery do drukarek

Oryginalne tonery do drukarek

Oryginalne tonery wytwarzane są bezpośrednio przez producentów drukarek, a jakość i wydajność materiałów eksploatacyjnych jest potwierdzona licznymi testami. Dlaczego jeszcze warto kupować oryginalne tonery?

Jakość obrazu

Nawet 70 proc. technologii odpowiadających za jakość wydruku kryje się wewnątrz tonera. Oryginalne materiały eksploatacyjne są droższe od równie popularnych zamienników, jednak jakość markowych tonerów rekompensuje wysoką cenę. W szczególności polecane są firmom i osobom, które zajmują się profesjonalnym drukiem. Oryginalne tonery zapewniają idealne odwzorowanie kolorów, płynne przejścia barw oraz szczegółową czerń. Doskonale pełnią swoją rolę w przypadku wydruku wysokiej jakości zdjęć i grafik. Polecane są również do użytku domowego, jeśli użytkownikom zależy na dużym nasyceniu kolorów oraz trwałości wydruku.

Niezawodność i wysoka wydajność 

Oryginalne tonery charakteryzuje duża precyzja wykonania. Markowe produkty są lepsze od zamienników pod względem konstrukcji, zapewniając niezawodne działanie drukarki. Co więcej, przedłużają sprawność urządzenia, co w dłuższej perspektywie gwarantuje dobry stosunek jakości do ceny. Innym czynnikiem decydującym o zakupie oryginalnych tonerów jest wydajność. W tym zakresie producenci oferują kilka wersji, począwszy od wydajności 2000 stron, aż po produkty w wersji XL nawet do 10000 stron. Należy pamiętać, że wydajność jest orientacyjna przy założeniu, że drukujemy przy 5% zaczernieniu. Warto pamiętać, że większa wydajność ma związek  z niższym zużyciem energii. Renomowani producenci zapewniają nawet 50% niższe zużycie energii oraz 40% szybsze drukowanie w porównaniu do nieoryginalnych produktów.

Dbałość o środowisko

Kolejną korzyścią z zakupu oryginalnych tonerów jest ochrona środowiska naturalnego. Obecnie większość producentów drukarek i materiałów eksploatacyjnych do urządzeń wdrożyło politykę zrównoważonego rozwoju. Programy recyklingowe to prosty i ekologiczny sposób na ponowne wykorzystanie pustych kaset. Zwracane przez użytkowników kasety są ponownie wykorzystywane lub poddawane recyklingowi. Dzięki takim praktykom producenci zmniejszają zapotrzebowanie na nowe surowce, przyczyniają się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Kupując oryginalne tonery od renomowanych producentów możemy mieć pewność, że produkty spełniają wymogi oznakowania ekologicznego w zakresie jakości powietrza w pomieszczeniach zamkniętych.Artykuł powstał przy wsparciu sklepu https://www.tanie-tonery.eu/

READ  Dlaczego warto wybierać najlepsze tonery i tusze?

Ewe, f: Photoshot / pixabay