moskitiera

Jakie są korzyści z posiadania moskitier w oknach?

Jedną z letnich niedogodności jest pojawianie się komarów. Potrafią uprzykrzyć życie głównie wieczorami. Noce przy otwartym oknie stają się horrorem. Jest na to sposób – można po prostu wyposażyć okna i drzwi w moskitiery.

Lato to ciepłe noce, ale również problemy z owadami – m.in. komarami. Ciężko jest się ich pozbyć w wieczornych godzinach – zwykle szukamy skutecznych sposobów, by się przed nimi obronić. Nie trzeba rezygnować ze spania latem przy otwartym oknie. Jednym z rozwiązań są moskitiery okienne, które znacznie poprawiają nasz komfort życia.

Moskitiery okienne jako skuteczna ochrona przed owadami

Moskitiery okienne to siatki o niewielkich oczkach, które instaluje się na ramach okien. Jest to produkt dostępny w różnych kolorach, dlatego można ją dopasować do wnętrza. Moskitiery mogą być wykonane z wysokiej jakości materiałów – ważne, by były trwałe i by służyły przez kolejne lata. 

Zalety moskitier okiennych

Posiadanie moskitier ma wiele zalet. To funkcjonalne rozwiązanie – nie tylko latem, ale nawet zimą. Główną jest ochrona przed owadami, w tym komarami, muchami, ćmami, meszkami, osami, szerszeniami czy trzmielami. Przez uchylone okna mogą też przywędrować pająki i inne robaki. Moskitiery zatrzymają nawet najmniejszego insekta, kurz i groźne dla alergików pyłki. Podczas okresów pylenia różnych gatunków roślin będą zbawieniem dla osób cierpiących na alergie. 

Umożliwiają spanie w nocy przy otwartym oknie, a także przyjemne wietrzenie dusznego wnętrza. Moskitiery mają także walory estetyczne – są stylowym dopełnieniem w każdym pomieszczeniu. Nie tylko zapewniają spokój i błogi sen czy chronią przed ugryzieniami, ale też mają kilka innych zalet.

Poza tym moskitiera to dobra inwestycja. Kupujemy ją raz i korzystamy z niej przez długie lata. Nie kolidują z roletami ani plisami. Ich inną zaletą jest prosta pielęgnacja – są łatwe w utrzymaniu w czystości, wystarczy je co jakiś czas przetrzeć mokrą ścierką. Ich montaż jest bardzo prosty i bez problemu można wykonać go samodzielnie. Alternatywą dla samodzielnego montażu jest skorzystanie z oferty wybranego usługodawcy. Firma produkująca systemy osłonowe okien zrobi to szybko i profesjonalnie. 

READ  Co zrobić z psem lub kotem podczas wakacji?

Różne rodzaje moskitier

Do wyboru jest kilka rodzajów moskitier – wybór zależy od naszych potrzeb, aranżacji wnętrza oraz budżetu. Ważne, by wybrać produkt o wysokiej żywotności. Za trwałe rozwiązanie uznaje się m.in. moskitiery ramkowe, na rzepy czy montowane do ościeżnicy okna i drzwi. Praktyczną opcją są także moskitiery w rolecie, które można schować w kasecie – podobnie jak rolety okienne. Dostępne są też moskitiery zwijane, wodoodporne oraz stylowe w wersji plisowanej.

Całorocznym rozwiązaniem będą rolety 2w1, łączące funkcję także moskitier. To produkty najwyższej jakości – mimo że są schowane w jednej osłonie, działają niezależnie. Zapewnią ochronę przed komarami, spojrzeniami sąsiadów czy promieniami słonecznymi. 

Co więcej, moskitiery są ekologiczne. Preparaty owadobójcze, które mają wytępić owady, zawierają różne substancje szkodliwe dla środowiska naturalnego. Z kolei moskitiery są bezpieczne dla planety i zdrowia człowieka.

K/ foto: zand / pixabay