Transport drogowy do Bułgarii

Transport Bułgaria

Bułgaria to kraj w Europie Południowo-Wschodniej, położony na Bałkanach, o bogatej tradycji i kulturze. Cenionym towarem eksportowym jest olejek różany, którego Bułgaria jest   największym na świecie eksporterem. Równie ważnym działem gospodarki jest rybołówstwo. Dzięki dynamicznie rozwijającej się gospodarce, Bułgaria jest ważnym partnerem handlowym dla Polski.

Najchętniej transportowane towary do i z Bułgarii

Wymiana handlowa z Bułgarią notuje dodatnie saldo. Polska jest jednym z największych eksporterów maszyn i urządzeń mechanicznych, wyrobów metalowych oraz produktów chemicznych. Bułgaria jest atrakcyjnym rynkiem zbytu dla polskich przedsiębiorców. Dobrej jakości polskie towary są cenione głównie ze względu na wysoką jakość w stosunku do niskich cen. Powodzeniem cieszą się produkty pochodzenia zwierzęcego, przetwory mleczne, sprzęt RTV i AGD, farmaceutyki, chemia gospodarcza, kosmetyki, meble oraz wyroby z metali nieszlachetnych. Od 2020 roku najwięcej produktów eksportowanych do Bułgarii związanych jest z przemysłem motoryzacyjnym, maszynami i urządzeniami mechanicznymi oraz elektrycznymi. Wymiana handlowa pomiędzy Polską a Bułgarią z roku na rok dynamicznie się rozwija, a trakcie ostatnich pięciu lat wartość polskiego eksportu do Bułgarii wzrosła ponad dwukrotnie. Polskie firmy zdecydowanie chętniej eksportują swoje towary do Bułgarii niż z niej importują. Największy udział w imporcie towarów z Bułgarii do Polski mają wyroby z metali nieszlachetnych, materiały i wyroby włókiennicze, urządzenia mechaniczne i elektryczne, gotowe artykuły spożywcze, napoje bezalkoholowe oraz alkohol, głównie dobre wina.

Transport Bułgaria Polska z firmą logistyczną

Wymiana handlowa pomiędzy Polską a Bułgarią odbywa się głównie drogą lądową. Transport towarów oferują działający w Polsce i Europie operatorzy logistyczni. Jednym z nich jest Grupa Raben, realizująca sprawny międzynarodowy transport drogowy z Polski do Bułgarii. Dzięki rozwiniętej sieci transportowej w transporcie krajowym i międzynarodowym oraz wieloletniemu doświadczeniu w usługach logistycznych, przewoźnik zapewnia także opłacalny transport z Bułgarii do Polski. Codzienne połączenia i szybkie dostawy z każdego miejsca w Polsce, terminowe dostawy towarów, możliwość śledzenia przesyłek z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań IT, świadczą o zachowaniu najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.

READ  Polacy oszczędzają na święta. Co trzeci wyda mniej niż rok temu