Rodzaje kont bankowych dla młodzieży i studentów

Jest wiele rodzajów kont bankowych, dzięki czemu każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie w ofercie banków. Zobacz, jakie konta bankowe mają do wyboru dzieci, młodzież oraz studenci.

Każdy z nas ma inne potrzeby i musi zgodnie z nimi wybrać najlepsze dla siebie konto. Nie ma jednego uniwersalnego, które będzie najlepsze dla wszystkich. Liczba rachunków jest naprawdę duża, a ich nazwy oryginalne, aby przyciągnąć naszą uwagę. Większość tych ofert wpisuje się do jednej z kilku kategorii kont dla klientów indywidualnych. Poniżej wyjaśniamy dwie wybrane kategorie – dla dzieci i młodzieży oraz dla studentów.

Konta dedykowane dzieciom i młodzieży. To konta dla osób, które nie ukończyły 18. roku życia. Mając takie konto, skorzystamy z bankomatów, płatności bezgotówkowych (w tym przez Internet) i zrobimy przelewy. Limity wartości operacji oraz na transakcje kartą zwykle są niewielkie, np. do 1000 złotych. Warto jednak pamiętać, że takie konto ma dziecko nauczyć zarządzania finansami.

Konta dla studentów. Oferty te zazwyczaj są wyjątkowo atrakcyjne. Banki chcą skusić młodych, którzy w przyszłości już z nimi zostaną jako stali klienci. Konta studenckie mają te same możliwości, co rachunki dla dorosłych, ale są na preferencyjnych warunkach – oferują niższe opłaty za prowadzenie rachunku czy korzystanie z karty itd. Można też skorzystać z kredytu studenckiego na dobrych warunkach, np. z opóźnionym terminem spłaty.

Warto porównać ofertę kilku banków i dopiero dokonać wyboru – zwykle z wybranym teraz bankiem wiążemy się na dłużej.

READ  Realizujecie finansowe postanowienia noworoczne?