portfel

Potrzebujesz oszczędności? Sprawdź, jakie masz opcje

Każdemu z nas zdarzają się sytuacje, kiedy nagle czekają nas niespodziewane wydatki. Zaskoczył Was kiedyś zepsuty samochód, awaria w mieszkaniu lub nagła niedyspozycja zdrowotna? Warto mieć oszczędności na koncie, ale są też sytuacje, których nikt nie przewidzi – jak na przykład pandemia. Poniżej kilka sprawdzonych porad.

Pieniądze na czarną godzinę
Wiele osób systematycznie przeznacza część pensji na tzw. „czarną godzinę” – jedni preferują tradycyjną skarbonkę, inni wybierają lokaty lub konta oszczędnościowe w bankach. Warto wpłacić tam pieniądze i co miesiąc zasilać konto, aby w razie potrzeby móc z nich skorzystać. Oszczędzanie wymaga samodyscypliny i systematyczności, ale jest najlepszym sposobem, aby nie dać się zaskoczyć, gdy czeka nas inny scenariusz od oczekiwanego. Co jednak zrobić w razie właśnie takiej sytuacji?

Wsparcie członków rodziny
Najczęściej w razie problemów zgłaszamy się do rodziny po pomoc. Najczęściej jest to pożyczka nieoprocentowana albo tylko minimalnie – środki można oddać bez odsetek i w dogodnym terminie lub ustalonych wspólnie ratach. Jeśli jednak losowe sytuacje – jak np. koronawirus – dopadną każdego, trzeba poszukać innego sposobu.

Pożyczki online
Możesz też zdecydować się na pożyczkę przez Internet – zobowiązanie można spłacić wolniej i w mniejszych sumach. Wniosek złożysz przez Internet, nie jest wymagana wizyta w banku – możesz też online sprawdzić jej koszt i wstępnie sprawdzić wysokość comiesięcznych rat. Co ważne, wnioski są zwykle rozpatrywane w około 15-20 minut, a pieniądze otrzymasz na konto również od razu po wydaniu pozytywnej decyzji. To wygodny i szybki sposób, aby uzyskać potrzebne środki w razie nagłego spadku dochodów, przejściowych problemów czy innych niespodziewanych losowych sytuacji.

Ewelina, f: stevepb / pixabay

READ  Planujesz biznes cukierniczy?