Rekordowa liczba e-płatności

Płatności online zyskują popularność, a także zaufanie klientów. Coraz więcej osób przekonuje się do tych form zapłaty oraz do bankowych systemów bezpieczeństwa.

Innowacyjne płatności mobilne
W raporcie Izby Gospodarki Elektronicznej można przeczytać, że w 2019 roku kartę płatniczą posiadało aż 44 proc. badanych. Co piąta osoba robiąca zakupy online, używała natomiast aplikacji bankowej. Innowacyjne płatności mobilne stają się coraz popularniejsze, bo i rośnie zainteresowanie nimi oraz zaufanie konsumentów do takiej formy zapłaty.

Ponad miliard transakcji zbliżeniowych
Konto w banku stało się dawno standardem, ale nie każdy chętnie korzystał z karty płatniczej, aplikacji mobilnej oraz internetowej, a tym bardziej płatności zbliżeniowej czy poprzez telefon i zegarek. Obecnie jednak za różne zakupy coraz częściej płacimy właśnie bezgotówkowo.
W czasach pandemii koronawirusa forma ta stała się jeszcze popularniejsza, a nawet pożądana – zarówno przez sprzedawców, jak klientów obawiających się o swoje zdrowie. W IV. kwartale 2019 roku liczba transakcji zbliżeniowych wyniosła już ponad miliard. Co więcej – nadal rośnie i to w dynamicznym tempie. Konsumenci ufają aplikacjom mobilnym swojego banku. Banki z kolei nieustannie pracują nad udoskonalaniem zabezpieczeń i stawiają na coraz lepiej zaawansowane rozwiązania.

Szybko, wygodnie i bezpiecznie
Polacy chętnie wybierają e-płatności z różnych powodów – są wygodne, łatwe w użyciu, szybkie, niezawodne, a przede wszystkim bezpieczne. Dawniej to właśnie o bezpieczeństwo swoich środków użytkownicy obawiali się najbardziej. Konsumenci wybierający e-płatności duże znaczenie przywiązują do bezpieczeństwa – szyfrowanie transakcji i ochrona certyfikowanymi systemami są skuteczną ochroną.

Wiele osób korzysta także z BLIK-a, jednorazowego, sześciocyfrowego kodu do pobrania w aplikacjach bankowych. Rozwijają się też płatności mobilne, czyli płatności z wykorzystaniem smartfona albo smartwatcha (inteligentnego zegarka).

Lena.k, f: tomekwalecki / pixabay

READ  Bankomat nie wypłacił Ci pieniędzy? Co zrobić?